Lumos

Náš príbeh

Vyrábame produkty, ktoré chránia a umožňujú slobodný pohyb bez jediného zaváhania
Kto sme

Cesta Lumos začala na uliciach Bostonu

Tam sme sa prvýkrát zamilovali do cyklistiky ako spôsobu pohybu po okolí. Okrem toho sme ale mali pocit, že zakaždým, keď nasadneme do sedla, vkladáme svoj život do cudzích rúk. Vždy sa nám zdalo, že nás ľudia (predovšetkým vodiči) nevidia. Zvlášť v noci.

 

Vybudované spoločne v rámci komunity
Lumos sme pôvodne stvorili, aby sme sa vysporiadali so zákernosťami cestnej premávky, s ktorými sme sa sami stretávali.
Spočiatku sme si neboli vôbec istí, či bude Lumos atraktívny aj mimo úzkej skupiny priateľov.
Komunita, ktorá sa okolo Lumosa vytvorila nás však prekvapila. Po rokoch strávených na Kickstarteri aj inde sa nám ozvalo tisíce ľudí, ktorí na bicykli vnímali rovnaké problémy ako my.
Nebyť komunitnej podpory cyklistov z celého sveta, Lumos by určite neexistoval.

Naša misia

Inšpirujeme k slobodnému pohybu bez hraníc

V Lumos vyrábame veci pre vás – dochádzajúcich do práce, mestských prieskumníkov a kreatívcov, pragmatických cyklistov. Pre ľudí, ktorí sa odmietajú uspokojiť s čímkoľvek iným ako s tým najlepším. Pre ľudí, ktorí chcú vyťažiť maximum zo svojej jazdy, dňa aj života.

Snívame o mestách, kde sú ľudia na prvom mieste. Kde využívame technológie a zdravý rozum, aby sme sa navzájom udržali v bezpečí.

Máme víziu o mestských štvrtiach, kde je pohyb bezproblémový. Predstavujeme si komunity, ktoré prosperujú a žijú s minimálnym dopadom na životné prostredie.

V Lumos vyvíjame produkty, ktoré premieňajú spôsob, akým sa pohybujeme po rušných mestách. Produkty, ktoré umožňujú pohybovať sa slobodne a bez váhania.

Veríme, že je čas prehodnotiť, znovu objaviť, a predovšetkým poľudštiť dochádzanie v meste.

Je čas pohybovať sa múdro.

Naša prvá prilba

Roku 2015 uzrela svetlo sveta naša úplne prvá prilba – Lumos Kickstart. Vybrali sme na ňu vyše 800 000 dolárov a získali niekoľko cien. Okrem toho nám zaistila miesto na obálke magazínu Times a v roku 2018 sa objavila v rubrike Oprah’s favorite things. Na fotografii sú naši zakladatelia Eu-wen a Jeff s historicky prvou várkou prílb Lumos.

Jazda San Franciscom

V San Franciscu sme v roku 2017 usporiadali malú spoločnú jazdu pre našich zákazníkov. Nakoniec sa ukázalo takmer sto ľudí, s ktorými sme sa spoločne prešli okolo mesta. Bol to nádherný pohľad!

Matrix a Street

V roku 2019 sme založili modelový rad prílb Lumos určených do mestského prostredia. Matrix a Street. Chceli sme vytvoriť niečo, čo tu ešte nebolo. Realizácia tohto nápadu bola bezpochyby najväčšou výzvou, akej sme doteraz čelili. Avšak po intenzívnom ročnom vývoji sme prilbu Matrix začali vyrábať.

Lumos a Grap

Dôležité partnerstvo sme uzavreli v roku 2019, keď sme navrhli špeciálne prilby pre poslíčky spoločnosti Grap Holdings Inc. Vďaka tomu sa zvýšila bezpečnosť tisícov ich zamestnancov, ktorí doručujú balíky či jedlo na bicykli.

Prvá cyklistická prilba predaná na Apple store

Roku 2019 prijal Apple obe naše vtedajšie prilby (Matrix a Kickstart) za svoje a začal ich predávať vo svojich obchodoch po celom svete. Moment, na ktorý sme skutočne hrdí.

Go top